Banggood WW
Trendyol  [CPI, iOS] TR
Udemy WW
GoogleGoogle AlgoritmalarıGoogle CezalarıSEO

Google Kopya İçerik Şikayet Etme Servisi

Parfum Mekani TR

Google kopya içerik şikayet etme servisi ile web sitenize eklediğiniz içerikleri kendi sitelerinde yayınlayan kişileri şikayet edebilirsiniz. Bu sayede google arama motoru o siteye gereken cezayı en kısa sürede verecektir. Son dönemlerde oldukça karşılaştığım bir konu olduğu için bu makaleyi yazmak istedim. Bir yazı yazıyoruz utanmadan, arlanmadan o yazıyı kendi sitesine ekliyorlar. Ya bir ekmek çalmışsın, ya da başka bir şey. Sonuçta hırsızsın. Bunun hesabını nasıl vereceksin. Veremezsin, veremeyeceksin de.

Google arama motorunun her geçen gün algortima geliştirmesi ve güncellemesi ile birlikte özgün içeriğin seo açısından önemi daha da artar oldu. Kim yazmış olduğu bir yazının farklı bir sitede izinsizce kullanılmasını ister ki? Bu konuda mağdur olan her türlü arkadaşıma destek olmak için bu makaleyi yazma ihtiyacı duydum. Değerli arkadaşlarım öncelikle yapmanız gereken https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=tr bu adrese giriş yapmak. Sonrasında en alt kısımda yer alan Web spam bildir sayfasını ziyaret etmektedir.

google-kopya-icerik-sikayet-servisi

Webspam bildir butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada içeriğimizi kopyalayan sayfayı şikayet edebiliriz.

web-spam-bildir

Udemy WW

İlk alana içeriğinizin kopyalanıp yayınlandığı sayfayı yazıyorsunuz. İkinci alanı boş bırakıp açıklama kısmına konuyu özetliyorsunuz. Yani kısacası içeriğinizin çalındığını belirtiyorsunuz. Bu noktadan sonra google er ya da geç bu konuya önlemini alıyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir konu var. Sizin içeriğinizin kopyalanan içerikten önce index alması şart. Aksi taktirde google gözünde kopya işlemini yapan site siz gözükürsünüz. Bunun için de yazılarınızın hızlı index alması adına webmaster araçlarında yer alan google gibi getir seçeneğini kullanabilirsiniz.

Udemy WW

Bir konuya daha değinmek istiyorum. Son zamanlarda canımı çok sıkan bir konu bu. Bizler emek sarf ediyor bir konu buluyor ve bununla alakalı içerikler hazırlıyoruz. Yayınladıktan 24 saat sonra bir bakıyorum herkes benzer başlıklarla alakalı makaleler yazıyor. Buradan o arkadaşlara sesleniyorum. Siz farklı olamaz mısınız? Farkındalık yaratamaz mısınız? Ben size ne olduğunuzu söyleyeyim. Siz hiç bir zaman başarılı olamayacaksınız. Saygı duyulmayan kişiler olarak kalacaksınız. Ben ise başardığımı düşünüyorum. Çünkü çok saygı duyduğum bir cümle var. Taktir edilirsen değil, taklit edilirsen başarmışsındır. Taklitcilerimiz çoğaldı. Ben hangi yolda ilerlersem onlarda o yolda ilerliyor. Devam edin durmayın. Sakın bu yazdıklarımdan utanmayın. Siz yine aynı yolda devam edin.

Bizim emeklerimizi hiçe saymayıp paylaşan, okuyan, beğenen ve yorum yapan arkadaşlarıma ise teşekkürü borç biliyorum. Onların her zaman yanındayım, her zaman da olacağım. Onlara özel bir grup kuracağım ve sadece onları bu gruba dahil edeceğim. Daha çok çalışıp daha özel kaynaklar paylaşacağım. Paylaştığım kaynaklar şifreli ve sadece onlara özel olacak.

Değerli arkadaşlarım kul hakkı yiyen kimse bizden değildir. Google kopya içerik şikayeti ve emek hırsızları hakkındaki yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Nike TR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı