Banggood WW
Trendyol  [CPI, iOS] TR
Udemy WW
Dijital PazarlamaE-Ticaret

E-Ticaret İşletmenizin Büyümesini Sağlayacak 5 Yöntem

Parfum Mekani TR

2014 yılının yarısından fazlası geride kaldı ancak hala bu yıl içerisinde e-ticaret işletmenizi büyütmeşansına sahipsiniz. Yararlanabileceğiniz birçok farklı yöntem olmasına rağmen etkin bir biçimde faydalanabileceğiniz bu 5 strateji diğerlerine göre çok daha ön plandadır.

eticaret-sitenizin-satislarini-arttiracak-5-yontem

İşletmelerin büyümesi e-ticaret faaliyetlerinin her alanını etkilemektedir. Nakit akışı doğal olarak artış gösterir, alım gücü yükselir, genel giderler azalmaya başlar ve en önemlisi şirket büyür. Sorulması gereken soru büyümeli mi büyümemeli mi şeklinde değildir. Sorulması gereken soru işletme nasıl büyütülür şeklinde olmalıdır ve bunu gerçekleştirebilmek için 2014 yılı dahil önümüzdeki yıllarda takip edebileceğiniz 5 elle tutulur yöntem bulunmaktadır.

1. Müşterilerinizi Tanıyın

Müşterilerini tanıyan, onlara ihtiyacı olanları sunan ve onlarla iletişim kurabilen perakendeci daima diğerlerinden daha iyidir. Daha iyi pazarlama ve iletişim trafiği, dönüşümü, satışları ve kazançları arttırır.

Udemy WW

Birçok girişimciye göre müşterilerini tıpkı ailesi gibi yakından tanıyan işletmeciler diğerlerinden bir adım önde hareket ederler. Ödüllere layık görülen e-ticaret işletmelerinin çoğu bu doğrultuda hareket ederler.

Udemy WW

Müşterilerinizin alışveriş davranışları hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Müşterileriniz hakkında edineceğiniz yeni bir bilginin daima ne olacağını düşünmelisiniz. Sizin sitenizi nasıl bulduklarını saptamalısınız. Onları alışverişe ikna eden veya alışverişten vazgeçiren hususları bulmalısınız.

Müşterileriniz ile ilgili bu tür sorulara cevap arıyorsanız ufak bir anket düzenleyerek sorularınıza cevap bulmaya çalışabilirsiniz. Bu işletmenizi önemli ölçüde etkileyecektir.

2. Yeni Ürünleri Dikkatlice Seçin

İnternet üzerinde birçok perakendeci satışlarının büyük bir bölümünü tatil günlerinde veya özel günlerde gerçekleştirmektedir. Bu tür dönemlerde satılacak ürünler genellikle birkaç ay öncesinden sipariş edilirler.

2014 yılında tatil günlerine ve özel günlere yönelik yeni ürünlerinizi dikkatli bir biçimde seçmelisiniz. Eğer alım gücünüz yüksek değilse daha spesifik ürünlere yönelmeli ve büyük perakendecilerde bulunmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Alım gücünüz yüksek ve büyük perakendecilerle mücadele edecek düzeyde yer alıyorsanız kitlesel pazar ürünlerini satın almayı düşünebilirsiniz.

3. Yayıncı Olun

Sitenize ziyaretçi çekerek belirgin bir trafik oluşturabilirsiniz, gelen trafiği dönüştürebilirsiniz, gelen trafiği satışa çevirebilirsiniz, ardından elde ettiğiniz parayı tekrar daha fazla trafik kazanmak için harcarsınız. Sürekli tekrar eden bu evreyi kazançlı bir hale dönüştürebiliyorsanız şirketiniz sürekli büyür.

e-ticaret-sitenizin-satislarini-yukseltin

Nitekim bu süreçte hesaba katılmayan husus yeni müşteriler ile sadık müşterilerin davranışlarıdır. Yeni müşteriler sipariş vermek veya satın alım gerçekleştirmek için sitenizde 10 dakika vakit geçiriyorsa sadık müşteriler 3 katı daha fazla vakit geçirirler.

2014 yılında tercih edebileceğiniz birçok farklı trafik çeken strateji bulunmaktadır. Ancak birçok pazarlamacıya göre en iyisi içerik pazarlama tekniğidir. Sitenizde kullanışlı ve iyi içerikler sunarak sitenize trafik çekebilirsiniz.

4. E-posta Pazarlama Yöntemini Kullanın

E-ticaret sitesi sahibi olanların veya pazarlamacıların kullandığı en önemli stratejilerden birisi hala e-posta pazarlama yöntemidir.

İnternet üzerinden alışveriş yapan insanların büyük bir bölümü e-posta kullanmaktadır ve bunların yaklaşık %90-91’i e-postalarını her gün kontrol etmektedirler. Yapılan araştırmalara göre e-posta pazarlamacılığını gerçekleştirenlerin %60’ı yatırımlarından pozitif geri dönüş elde etmişlerdir.

5. Sosyal Medyaya Yatırım Yapın

Sosyal medya kısa yoldan sitelerinin büyümesini sağlayan kişilerin oyun bahçesi haline dönüşmüştür. Growth Hacking adı verilen bu teknik yaratıcılık, analitik düşünme ve sosyal ölçümlerin kullanılması yardımıyla ürün satışı yapmak veya marka değeri oluşturmaktır. Bu yöntemde müşterilerle etkileşim için düşük maliyetli yöntemler kullanılmaktadır.

Nike TR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı