Banggood WW
Trendyol  [CPI, iOS] TR
Udemy WW
Dijital PazarlamaE-Mail Pazarlaması

E-Posta Pazarlama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfum Mekani TR

E-Posta pazarlaması dijital pazarlamanın en çok tercih edilen ve kullanılan yöntemlerinden birisidir. Günümüzde hala yaygın olarak kullanılmakta olan e-mail pazarlamasının etkili olabilmesi için bir çok strateji bulunmaktadır. Bu yazımda sizlere bu konu hakkında bilgiler aktaracağım.

e-posta-pazarlama-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Firmalar göndermiş olduğu e-postalar aracılığıyla mevcut müşterilerine ulaşır herhangi bir ürünün tanıtımını, kampanyanın duyurusunu ya da etkinlikleri paylaşırlar. Genel amaç e-mail gönderimi yapıldıktan sonra sağlanılacak ciro miktarıdır. Eğer doğru strateji ve kurguyla gönderilirse çok ciddi oranda etkileri olabilmektedir.

E-Posta Pazarlaması Yaparken Dikkat Etmemiz Gerekenler;

  • Firmaların asıl amacı satışları ve trafiği arttırmak olduğundan dolayı en önemli nokta gönderimin hedef kitleye yapılmasıdır.
  • Hedef kitleye yapılacak olan bu gönderimin başlığının ilgi uyandırıcı olmalıdır.
  • İçerik konusu çok önemli. Eğer başarıya ulaşmak istiyorsanız hedef kitlenize uygun içerikler hazırlayarak e-mail gönderimi yapmalısınız.
  • Yeni üyelerinize Hoş Geldiniz Maili gönderip indirim çekleri ya da çeşitli kampanya duyurularıyla ödüllendirmek ciddi oranda etkili olacaktır.
  • Kişilere özel gönderim yapmak çok ilgi görmektedir. Bu nedenle maillerinizi kişiselleştirmeye özen gösterin. Bu durum markaya olan güveni ve sempatiyi artırmaktadır.

Yukarıda maddeler halinde paylaştığım kriterler haricinde bahsetmek istediğim konularda bulunmakta. Bunları biraz daha detaylandırarak anlatmak istiyorum. Aşağıda izin almadan gönderim yapmadan, segmantasyondan zamanlamaya kadar bir çok konuyu sizlerle paylaşmış bulunmaktayım.

Udemy WW

Segmantasyon

Udemy WW

E-posta listenizdeki üyeleri ilgi alanlarına, tercihlerine, bulundukları konuma, yaşına ve daha bir çok demografik bilgilerine göre ayrıştırın. Bu sayede yapacağınız pazarlama hedefe direkt olarak ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ölçümleyin

Kurguladığınız kampanyalarınızı mutlaka ama mutlaka ölçümleyin. Göndermiş olduğunuz e-maillerin kaç kişi tarafından açıldığını, ürünleri ziyaret edenleri, listeden çıkanları. Spam şikayet oranının seviyesini düşürmek istiyorsanız izinli pazarlama yapmanızı önermekteyiz.

e-mail-pazarlama-yaparken

Zamanlama

Sizin üyeleriniz hangi saat aralıklarında aktif oluyorlar? Bunu biliyor musunuz? İşte ölçümleme bu nedenle çok güzel. Müşterilerinizin hangi zaman diliminde e-postalarını açtığını tespit ederseniz daha çok geri dönüş alırsınız. Bu nedenle kurguladığınız mailleri zamanlayabilirsiniz.

Mobil Cihaz Uyumluluğu

Göndermiş olduğunuz mailin mobil cihazlarla uyumlu olmasını sağlayın. Günümüzde akıllı telefonların çoğalmasıyla birlikte mobil gösterimler artış göstermeye başladı. İnsanlar e-postalarını artık cep telefonundan okur oldu. O nedenle tasarım uyumu çok önemli.

Bu yazımda sizlere e-mail pazarlaması teknikleri hakkında bilgiler aktardık. Bundan sonraki süreçte dijital pazarlama ile alakalı bir çok konuda siz değerli okurlarıma bilgiler aktaracağım. Beni takip etmeye devam edin. Web sayfamın sağ üst köşesinde sosyal medya hesaplarım yer almaktadır. Sosyal ağlarda profillerimi takip etmeniz bundan sonraki paylaşımlarıma daha hızlı erişmenizi sağlayacaktır. Tabi bunun yanı sıra beni de memnun edecektir. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Nike TR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı